Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cerere chemare in judecata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cerere chemare in judecata

Ma poate ajuta cineva cu un model de cerere de chemare in judecata a casei de pensii locale pentru nerecunoasterea grupei a IIa de munca?
Multumesc
Nu va poate ajuta nimeni pt ca nu exista un sablon anume determinat.

Redactarea unei cereri d echemare in judecata presupune identificarea corecta si completa a partilor, prezentarea situatiei de fapt relevante pt speta, a dovezilor ce se doresc a fi administrate, incadrarea in drept in functie de situatia concreta etc.

Luati legatura cu un avocat care macar sa va redacteze cererea.