Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contributie la plata consumului
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contributie la plata consumului

Buna ziua,
Am o problema delicata, cum majoritatea de aici au.
Am fost 4 frati (o sora si trei baieti), sora a decedat in 2005, tata in 2007 si mama in octombrie 2013.
Eu sunt cel mai mare dintre cei trei frati ramasi.
Locuiesc in casa parinteasca impreuna cu fratele cel mai mic, care refuza sa contribuie la plata facturilor aferente consumului.
Ce se poate face in acest sens?

Va multumesc.
Ce sa se poata face? Mai nimic, dat fiind faptul ca sunteti in familie ... legal puteti inainta o actiune in instanta sau o sedinta impreuna cu fratele la mediator. Dar situatiile de genul acesta (familiale) sunt delicate, dat fiind relatia de rudenie.
trandafir2, moderator