Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Rabla 2014 - Cabinet medical individual
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Rabla 2014 - Cabinet medical individual

Doresc sa beneficiez de programul rabla. Dealerul spune ca sunt persoana fizica autorizata , AFM-ul spune ca nu sunt persoana fizica autorizata dar nici nu-mi spune oficial ca sunt persoana fizica? Ma poate ajuta cineva pentru a gasi in legislatie ca, Cab. med. individual functioneaza ca si persona fizica ?
Buna ziua!
Sunteti liber profesionist care isi exercita profesia in baza unei unei legi speciale.
Elis Ismail, Contabil
Nu va incadrati la categoria persoanelor juridice si nu puteti sa beneficiari de programul rabla pentru persoane juridice si institutii.
Am masina pe pf, as vrea sa beneficiez de programul rabla, dar sa cumpar noua masina pe CIF fiind liber profesionist. Se poate?
Ideea e sa iau mai mult pe rabla mea, dar de acum masina sa nu fie pe pf ci direct pe CIF de liber profesionist sa pot deduce anumite cheltuieli direct.