Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Intrebare procura Rabla 2015
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Intrebare procura Rabla 2015

Am facut o procura pentru a ma putea ocupa de toate actele necesare pentru inscrierea la programul Rabla 2015 cu masina parintilor mei, tatal meu fiind paralizat (procura este pentru inscriere, distrugere masina, radiere etc.). Procura a fost facuta pe data de 18 Aprilie 2015, programul pentru persoane fizice incepand efectiv pe 27 Aplilie 2015. De la dealerul auto la care am fost mi s-a spus ca este posibil sa imi fie respins dosarul din cauza ca procura a fost facuta inainte de inceperea inscrierilor persoanelor fizice in program (in rest, ea fiind complet acoperitoare si ok). Mi se pare o aberatie dar este cumva posibil sa mi se invalideze aceasta procura de catre cei de la AFM?
alistarabenzoar, utilizator