avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 705 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Desemnare consortiu administratori judiciari - ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Desemnare consortiu administratori judiciari - Omisiune Instanta

Buna ziua.
Va adresez urmatoarea intrebare:
Un client a formulat o cerere de deschidere a procedurii insoventei, solicitand instantei desemnare in calitate de administratori judiciari, a consortiului format din CII X si CII y.
In minuta sedintei afisata pe portalul instantelor, apare ca fiind desemnat doar unul dintre administratorii judiciar, membrii ai consortiului.
Ce credeti ca ar trebui sa faca in aceasta situatie?
Mentionez ca incheierea de deschidere inca nu s-a redactat (procedura s-a deschis acum 2 zile).
Ar trebui sa formuleze o cerere de completare inainte de redactarea incheierii?

Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: CRISTIAN CIRMACIU , Practician in insolventa 21:31, 11 Mai 2014
Se practica asa, doua cabinete in consortiu sa fie numite administrator judiciar?
Daca da, faceti cerere de completare inainte de redactare. Si dupa redactare mai faceti o cerere tot de completare.
Daca nu, inseamna ca aceasta a fost decizia instantei si trebuie sa asteptati motivarea.
O sa fac o cerere de completare minuta, desi minuta incheierii de deschidere a procedurii, poate este ok...eu am vazut doar informatiile de pe portal.
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Need help! andreeastanciu andreeastanciu Buna ziua, Sunt asistent in cadrul unui cabinet de insolventa si trebuie sa fac un Proces verbal de afisare a tabelului preliminar , impreuna cu o adresa de ... (vezi toată discuția)
Minuta nesemnata de judecator aporti aporti Am primit o minuta a sedintei camerei de consiliu a judecatorului de camera preliminara care este semnata doar de grefier prin care mi se respinge plangerea ... (vezi toată discuția)
Procedura evacuare pana la obtinerea redactarii hotararii bogdan_vasile1 bogdan_vasile1 Asa ca si multi altii astept de 7 luni redactarea hotararii irevocabile prin care pot sa evacuez ocupantul abuziv din apartamentul meu. Intrebare: Pot ... (vezi toată discuția)