Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Desemnare consortiu administratori judiciari - ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Desemnare consortiu administratori judiciari - Omisiune Instanta

Buna ziua.
Va adresez urmatoarea intrebare:
Un client a formulat o cerere de deschidere a procedurii insoventei, solicitand instantei desemnare in calitate de administratori judiciari, a consortiului format din CII X si CII y.
In minuta sedintei afisata pe portalul instantelor, apare ca fiind desemnat doar unul dintre administratorii judiciar, membrii ai consortiului.
Ce credeti ca ar trebui sa faca in aceasta situatie?
Mentionez ca incheierea de deschidere inca nu s-a redactat (procedura s-a deschis acum 2 zile).
Ar trebui sa formuleze o cerere de completare inainte de redactarea incheierii?

Va multumesc!
Se practica asa, doua cabinete in consortiu sa fie numite administrator judiciar?
Daca da, faceti cerere de completare inainte de redactare. Si dupa redactare mai faceti o cerere tot de completare.
Daca nu, inseamna ca aceasta a fost decizia instantei si trebuie sa asteptati motivarea.
O sa fac o cerere de completare minuta, desi minuta incheierii de deschidere a procedurii, poate este ok...eu am vazut doar informatiile de pe portal.
Multumesc!