Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Radiere din CF
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Radiere din CF

Am cumparat o casa in rate de la o societate comerciala. Pe extras CF apare si societatea si eu. Cum fac sa radiez societatea din CF, intrucat am achitat ultima rata? De ce acte e nevoie, care e procedura? Multumesc.
Radierea notarii din cartea funciara se realizeaza la cererea societatii comerciale sau a dv,pe baza chitantei ori a altui inscris prin care societatea confirma plata sumei datorate.