avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 623 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Voluntariat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Voluntariat

Buna ziua. Fac parte dintr-o asiciatie si vreau sa stiu daca munca de voluntariat este platita sau nu?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:33, 14 Mai 2014
Voluntariatul este activitatea de interes public desfasurata din proprie initiativa de orice persoana fizica, in folosul altora, fara a primi o contraprestatie material.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Practica sau contract de colaborare JackyVip JackyVip Buna , eu vreau sa fac practica la diverse firme , pentru a acumula experienta in anumite domeni, si eu nu vreau sa cer nici o remuneratie , ce contract este ... (vezi toată discuția)
Voluntariat branzovenescu branzovenescu Buna dimineata. Este acceptabil voluntariatul la firme, care nu desfasoara o activitate de interes social? Intra aceasta ocupatie in contradictie cu dreptul ... (vezi toată discuția)
Practica TINA2005 TINA2005 Buna ziua! Va rog frumos sa ma ajutati sa gasesc raspuns la urmatoarea nelamurire: Doresc sa lucrez intr-o societate pentru a cumula experienta si fara nici ... (vezi toată discuția)