avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 124 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Taxa de timbru
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Taxa de timbru

Poate sa-mi spuna cineva care este valoarea taxei de timbru si timbru judiciar pentru o cerere completare dispozitiv sentinta?
Cel mai recent răspuns: manuelasimona , utilizator 23:25, 14 Mai 2014
Pentru cei care mai au nevoie, taxa judiciara de timbru conform oug nr.80/2013 art.27 este 20 lei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cerere acordare personalitate juridica anulata mroby mroby Buna ziua, As avea o mica intrebare, poate ma puteti ajuta cu un sfat . Am depus la Judecatorie, toate actele necesare in vederea acordarii personalitatii ... (vezi toată discuția)
Intrebari taxa judiciara ficgo ficgo Buna ziua, Am participat la un concurs de angajare organizat de o autoritate publica. Din diferite motive am decis sa dau in judecata cerand: - anularea ... (vezi toată discuția)
Va rog un clar raspuns la: privind taxa de timbru judiciar se plateste ori nu ? fond funciar, nulitate absoluta partiala titlu de proprietate conform art. iii din legea 169/1997- va rog ! cornaca cornaca Prefectul a initiat o actiune in instanta : Nulitate absoluta partiala Titlu de Proprietate conform art. III din Legea 169/1997- Prefectul solicita anularea a ... (vezi toată discuția)