Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Cum sunt sanctionati functionarii publici care au ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Cum sunt sanctionati functionarii publici care au gresit

Buna, datorita unei greseli a unor functionari din primarie am ramas fara indemnizatie crestere copil pe o perioada de 2 luni cum putem sa-i facem sa plateasca pentru gresala facuta ?
Potrivit Legii nr.188/1999, incălcarea de către funcţionarii publici, cu vinovăţie, a îndatoririlor de serviciu atrage răspunderea disciplinară, contravenţională, civilă sau penală, după caz.