Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Calatorie in Australia minor neinsotit
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Calatorie in Australia minor neinsotit

Buna.Am 17 ani jumatate si vreau sa calatoresc singura pana in Australia in scop turistic,cu escala in Anglia.Parintii sunt de acord si am procura si declaratie de la ei iar acolo ma asteapta matusa si unchiul meu.Ei au grija de mine acolo.Tin sa mentionez ca am viza pentru 3luni.De ce am nevoie si ce trebuie sa fac sa pot calatori singura?
ai tot ce-ți trebuie.
Nu am nevoie de insotitor?
adinab1996, utilizator
nu. poți călători singură la 17 ani.
gicu13, e minora, nu poate calatori singura chiar daca are declaratii de la parinti.

adinab1996, toate companiile aeriene ofera servicii insotire minori. Interesati-va la compania / companiile la care aveti rezervare; parintii completeaza un formular unde vor scrie inclusiv numele persoanei care va asteapta, si platesc o taxa pentru insotitorul in grija caruia veti fi data.
Biletele sunt luate de matusa mea de la o companie din Australia.Ce fac in cazul acesta?Multumesc frumos.