Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii postliceala
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

postliceala

Va cer parerea intr-o problema mai ampla, care imi da batai de cap: daca termini cursurile de pregatire(cele de 3 luni) se poate sa fi trecut pe post de contabil, in cartea de munca? Dar daca termini studii postliceale in domeniu (2 ani) si pe diploma scrie "asistent de gestiune"? Care este diferenta intre cele doua diplome? Parerea mea este ca mai importanta si relevanta este postliceala. Si o alta dilema: ca inspector resurse umane cu liceul economic terminat si, bineinteles, cursurile IRU, de ce salariu beneficiezi: 720 sau 750? Dar daca ai studii postliceale si cursurile IRU? Multumesc! :D
Parerea mea este ca se beneficiaza de salarizarea cel putin minima privind nivelul studiilor medii.
Deci una este o specializare si alata sunt cursurile de lunga dutata.