Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Exceptia nedepunerii intampinarii in termenul indicat ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Exceptia nedepunerii intampinarii in termenul indicat de instanta?

Buna ziua,
In calitate de reclamant, trebuie sa invov la primul termen exceptia nedepunerii in termen a intampinarii de catre parat?Sau nu este necesara punerea in discutie a unei asemenea exceptii?
Multumesc.
ba da , puteti invoca sa se faca aplicarea dispozitiilor art 208 cod proc civ. - nedepunerea intampinarii in termen atrage decaderea din dreptul de a mai depune probe , exceptii si de a mai formula aparari.