Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Concesionare ulita
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Concesionare ulita

situatia este urmatoare:sunt 3 case pe o ulita infundata cu un drum lat de 6m, una dintre ele este proprietatea mea, unul dintre vecini a construit cotete, weceu si a a ocupat ulita pe jumatate cu constructiile lui fara acordul nostru.Dupa lungi certuri am mers la primarie, am scos harta comunei unde este trecut clar"drum", ceea ce reiese si din cartea funciara a proprietarilor.
el poate concesiona aceasta ulita unde are constructiile, in conditiile in care este singur meu drum de acces catre casa?
nu, nu are cum. reveniti cu sesizare la Primarie ca sa-l oblige sa elibereze locul