Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Bacalaureat tinuta
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Bacalaureat tinuta

Buna ziua!Examenul de bacalaureat cere prin lege tinuta obligatorie astfel examinatorii fiind indreptatiti sa excluda din examen elevi imbracati neadecvat sau tinuta este prevazuta doar in codul etic?
Asta e al 3-lea topic facut pe tema asta. Crede-ma, nu asa se cere ajutor. In primul topic facut de tine acum cateva zile ti-a raspuns cineva.

O sa raspund si eu la fel, NU, nu scrie undeva ca trebuie sa ai x tinuta. Moral, esti obligat sa ai o tinuta cat mai eleganta (nu costum, nu foarte elegant), insa nu poti sa mergi la examen, care-ti decide viitorul, ca la piscina. Incearca o camasa, o pereche de pantaloni (nu blugi), pantofi, ceva cat mai office. Crede-ma, conteaza lucrurile astea.

Succes la examen!