Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Accident rutier cu numere de bulgaria si fara asigurare
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Accident rutier cu numere de bulgaria si fara asigurare

buna ziua. doresc sa ma consult cu niste specialisti ca sa pot proceda corect in situatia prezentata mai jos:
In data de 8.05.2014 ora 21:40 in sibiu mi-a fost accidentata masina un WV golf 3 fiind parcata in fata portii iar un audi cu numere de bulgaria a intrat in ea si a impins-o 2m pana in stalpul de iluminat al strazii.....s-a constatat la fata locului de catre politia rutier ca soferul era in stare de ebrietate o alccolemie de 1.03 fara permis auto iar masina nu era pe numele lui si fara asigurare .....intrebarea mea ar fi am vreo sansa sa imi recuperez prejudiciul daca el este un recedivist?am inteles ca mai are procese penale dar inca nu sunt finalizate?si daca as avea sansa care ar fi demersurile?de la politie nu am primit numai autorizatia de reparatii nu trebuia sa imi ofere si mie o copie dupa procesul de constatare/verbal?
va multumesc
grf, utilizator
dar daca reusesti sa te intelegi si iti primesti banii de la vinovat??se poate sa anunti Baar-ul ca ai reusit sa rezolvi pe cale amiabila si nici sa nu mai deschizi parte civila in dosarul penal?

avvalentina, utilizator