Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Raport penitenciar
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Raport penitenciar

buna ziua nepotul meu a fost batut in penitenciar si a scos cercificat de la medico legal dar cind a fost chemat pe instanta acest cercificat pe care el la platit din bani lui nu a fost depus la dosar drept urmare a primit raspuns raport a facut cerere sa i aduca cercifcatul si nu a primit nici un raspus ce poate face pentru ca el intra in comisie luna care vine si nu trebuie sa aibe acel raport la dosar mai ales ca nu e vinovat daca cei din penitenciar nu i au dat acel cercificat de ce i au retras bani din cont cred ca ceva nu e in regula multumesc
Chiar dacă și-a scos certificat medico-legal, acesta atestă faptul că a prezentat unele leziuni traumatice pe corp, însă relevanță în comisie prezintă cine a creat scandalul soldat cu violențe.
Oricum.să insiste pentru prezentarea certificatului.Retragerea banilor din cont cred că poate fi o dovadă a plății serviciilor medico-legale.
asta a cerut si el dar cei in drept tergiverseaza si tot de ei depinde si acea retragere a banilor din cont si eu i am zis sa insiste sa i aduca acel cercificat pentru ca eu consider ca e dreptul lui