Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Certificat medico-legal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Certificat medico-legal

nepotul meu e inchis de 5 ani acum 2 luni in camera unde sta a venit un individ si a dat in el nepotul meu a fost la medicina legala si i au dat cercificat medico -legal la instanta acest cercificat nu a fost prezentat de penitenciar si asa nepotul meu s-a ales cu raport si batut si cu bani luati bineinteles ca acel individ a iesit nevinovat de si sint martori in camera acum el are comisie de eliberare conditionata cercificatul abia zilele acestea i a fost inminat ce mai poate face pentru ca din cauza acelui raport v-a mai primi iar aminare
nepotul meu s-a ales cu raport si batut si cu bani luati

Nepotul dv avea bani asupra sa,sau este numai supozitia dv ?
Nepotul dv trebuie sa staruie la nivelul conducerii penitenciarului sa ii fie revizuita situatia,sa ii fie luat in considerare certificatul medical
nu bani i au fost cerit de penitenciar pentru ai plati taxa cercificatului medico-legal ei au fost luati din contul lui acest lucru l-am sfatuit si eu sa arate comisiei cercificatul daca ii vor da iar aminare din cauza acestui raport sa mearga in instanta
melinaR a scris:

nu bani i au fost ceruti de penitenciar pentru ai plati taxa cercificatului medico-legal ei au fost luati din contul lui acest lucru l-am sfatuit si eu sa arate comisiei cercificatul daca ii vor da iar aminare din cauza acestui raport sa mearga in instanta