Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... comisia de eliberare conditionata
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

comisia de eliberare conditionata

nepotul meu a intrat in comisie prina data pe 28 ianuarie aminarea a fost de 6 luni avind 3 rapoarte scoase 2 acum mai are unul ce se poate intimpla sa i dea iara 6 luni aminare sau mai putin daca acest raport nu l v a putea scoate la timp Ce nu inteleg eu regulamentul intern al penitenciarului daca ii iei drepturile si creditele sau cum le zice de ce mai e pedepsit si la comisie si totus cei din interior stiu foarte bine ca un om care e la prima abatere poti sa i acorzi o sansa dar totus nu fac acest lucru cei care sit recidivisti stu cu ce se maninca treburile in puscarie si asa aung sa fie eliberati dupa ctiva timp se intorc iara multumesc
Cu stima, dar nu am inteles nimic din mesajul dvs.

nepotul meu are o pedeapsa de 7,jumate din care a facut 5 ani si 2 luni la zi a intrat in ianuarie in comisia de eliberare conditionata si a fos aminat 6 luni avind 3 rapoarte din care 2 scoase si unul in picioare acum are comisie in iulie si un raport ne scos cu toate ca evidentierile si crdite i au fost luate nu i au scos raportul si bani pentru cercificatul medico legal i au fost luati din cont a primit si raport ma intereseaza daca are sanse in fata comisie si ce aminare poate primi tot 6 luni sau mai mult