Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Buna ziua,in urma unui proces,a iesit o hot. jud.in care specifica ca sunt proprietarul intregii proprietati dar cu obligatia de plata a unei sulte de 40000 euro,unchiului meu. S-a ajuns in situatia ca unchiul a decedat,dar am fost cu verii mei la executoare si am putut sa iau 2(doua) amanari de executare,ptr. a o putea vinde eu proprietatea.INTREBARE:mai pot amana pentru o perioada de cel putin 3 ani,executarea,caci celelalte 2 amanari au fost de cate 6 luni fiecare.Nu ne putem intelege la executoare,sa pastreze dreptul legal de executare,ptr.o perioada de min.3ani?
Pot sa va intreb de ce vreti sa amanati 3 ani?
Pentru ca nu am reusit sa vand aceasta casa cu teren,si daca sunt executat,eu cu ce mai raman?Pentru ca este singura mea locuinta.Eu as vrea sa pot vinde maine dar ,toata lumea vrea chilipiruri. Va intreb daca executoarea este obligata de vreo lege ca eu sa nu raman pe strazi.?