Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Sprijin logistic
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Sprijin logistic

Cat ma costa infiintarea unui SRL de la A la Z, evident plus costul celui care ma ajuta. Solicit un raspuns si o oferta de pret.
Panaite, utilizator
Costurile de inregistrare a unui SRL difera in functie de cateva criterii cum ar fi: numar asociati, valoare capital social, autorizare activitati, deschidere punct de lucru daca este cazul etc.
Pentru forma cea mai simpla de SRL taxa de inregistrare este 450 lei, rezervarea de nume 74 lei si capitalul social 200 lei. La acestea se aduga costurile declaratiilor, autorizare, asistenta orc/ consultanta avocat, redactarea documentelor etc. Astfel incat doar taxele de inregistrare ale societatii sunt fixe.
Restul costurilor/onorariilor le veti obtine de la persoana care va acorda consultanta si va redacteaza documentele necesare.
Bafta!