Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... titlu de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

titlu de proprietate

buna ziua, eu si concubinul meu vrem sa cumparam o casa. cum nu intra deocamdata in discutie casatoria pentru ca nu avem resurse financiare si pt asta, as dori sa stiu cum putem sa avem amandoi drepturi egale pe titlul de proprietate al casei. adica se poate face doar pe numele unuia? nu se poate face pe numele amandurora? eu vreau pe numele lui si el pe numele sau. nu exista cumva o cale de mijloc? multumesc
Puteti sa cumparati imobilul in cote egale de 1/2 fara probleme. Va prezentati la notar impreuna si ii spuneti ca il cumparati in cote egale. Dati banii, luati actul, mergeti acasa si va bucurati! Succes!
multumesc!