Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Stampila unui SRL-D
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Stampila unui SRL-D

Cate tipuri de stampile este necesar sa fac?
Daca am infiintat srl-D-ul intr-un judet , si momentan sunt mutat in alt judet cu treaba, as putea face stampila in allt JUDET decat sediu social si inmatricularea firmei?
Nu. Pe stampila se inscriu datele din Certificatul de inregistrare de la ONRC.
multumesc! Cate tipuri de stampile sunt obligat sa fac?? Am ca domeniu comert cu jucarii. o sa fie punctul de lucru intr-un centru comercial si o sa fie intr-un magazin.
bob02008, utilizator
Sunteti obligat sa faceti una singura. Punctul de lucru va trebui inregistrat la ANAF, iar daca veti avea minim 5 angajati pe acel punct de lucru ii veti declara prin in D060 pe care o depuneti la ANAF si veti primi cod fiscal si pentru acel punct de lucru. In acest caz veti faceti o alta stampila cu noile date.
Nu , nu am 5 angajati . maxim 3-4. Ma interesa daca imi mai trebuie si alt pit inafara de cea originala si unica pt orice societate cu datele firmei pe ea. Avand in vedere ca ofer garantie, ma gandeam ca pot face o alta stampila mai micapt acea garantie sau alte acte.