Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Titluri de valoare nominala
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Titluri de valoare nominala

buna ziua,
Detin titluri de valoare nominala emise in 30.12.2004, mai pot fi valorificate?
multumesc
Vezi:
[ link extern ]

Citat ANRP:

Titularii Titlurilor de Valoare Nominala (TVN) emise de Ministerul Finantelor Publice nedepuse pana in prezent la Secretariatul Comisiei Centrale pentru Stabilirea Despagubirilor din cadrul ANRP sunt rugati sa se prezinte la sediul ANRP din Calea Floreasca nr. 202, Bucuresti, la biroul de informatii cu publicul in intervalul orar 9-15, in fiecare zi, pentru depunerea Titlurilor de Valoare Nominala (TVN) si a cererii de convertire a acestora in titlu de despagubire.

Menţionăm faptul ca potrivit Legii nr. 10/2001, termenul de valorificare a titlurilor de valoare nominală este de cel mult 7 ani de la data emisiunii titlului, la valoarea actualizată în raport cu indicele inflaţiei.

Puteţi vizualiza lista cu dosarele inregistrate până în acest moment la Secretariatul Comisiei Centrale pentru Stabilirea Despăgubirilor ce conţin dispoziţii emise de autorităţile locale pe baza cărora s-au emis Titluri de Valoare Nominală. În cazul în care dosarul dvs. nu se regăseşte în această listă, vă rugăm să vă prezentaţi la Secretariatul Comisiei Ce