Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Amenda sex in loc public
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Amenda sex in loc public

Buna seara. Am fost surprins de in echipaj al politiei in timp ce eram dezbracat cu prietena mea pe bancheta din spate a masinii, masina foond parcata pe un drum neamenajat( pamant, pietre etc.). Mi s.au luat datele dar nu mi.a fost intocmit proces verbal pe loc. Ce se poate face in aceasta situatie? Agentul a zis "iti dau maxim". Asta inseamna 1000 de ron si deci 500 in 48 de ore sau pot sa platesc jumatate din minim, adica 200/2=100 ron? Am sanse la contestatie?
Daca amenda care va fi aplicata va fi de 1000 lei,pe cale de consecinta in 48 ore puteti achita 500 lei

Cornel Vasile, Consilier juridic
~ Conținut șters la cerere ~