avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 434 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Sigla si rezervare brand
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Sigla si rezervare brand

Buna ziua, am un SRL-D. tocmai mi-a fost eliberat certificatul de inmatriculare si am facut stampila. Acum mi-a venit ideea sa imi fac si un brand si o sigla. Ce sanse am daca tocmai mi-a iesit certificatul de inregistrare. Mai pot face sigla si de nume (brand) ?? Multumesc!
Cel mai recent răspuns: bob02008 , utilizator 15:14, 8 Iulie 2014
De facut puteti sa la faceti oricand.

De intregistrat e altceva:
- la ORC - printr-o cerere de mentiune
- la OSIM - cf. legislatiei specifice (vezi site OSIM)
Desigur. Se inregistreaza la OSIM si nu au legatura cu momentul infiintarii societatii.
aveti idee care sunt costurile?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sigla si denumire derderian derderian as vrea sa inregistrez pentru un SRL sigla, denumirea precum si un text (nu stiu cum sa il denumesc) de prezentare al firmei pe care il folosim pe site ... (vezi toată discuția)
Sigla mea pe produs facut in afara ue lArmAr lArmAr Buna ziua. Noi facem import de produse din afara UE... unde cand ajung in Romania se efectueaza vama. Am dori ca firma producatoare cu care colaboram sa ne ... (vezi toată discuția)
Ce face ca un web sait sa fie marca inregistrata? suciu_diana suciu_diana Buna ziua, ce face ca un website sa fie \"marca inregistrata\": faptul ca este detinuta de o firma care are sigla/nume inregistrata la OSIM sau faptul ca ... (vezi toată discuția)