Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Sigla si rezervare brand
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Sigla si rezervare brand

Buna ziua, am un SRL-D. tocmai mi-a fost eliberat certificatul de inmatriculare si am facut stampila. Acum mi-a venit ideea sa imi fac si un brand si o sigla. Ce sanse am daca tocmai mi-a iesit certificatul de inregistrare. Mai pot face sigla si de nume (brand) ?? Multumesc!
De facut puteti sa la faceti oricand.

De intregistrat e altceva:
- la ORC - printr-o cerere de mentiune
- la OSIM - cf. legislatiei specifice (vezi site OSIM)
Desigur. Se inregistreaza la OSIM si nu au legatura cu momentul infiintarii societatii.
aveti idee care sunt costurile?