avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 502 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Taxe contract cesiune drepturi patrimoniale de autor
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Taxe contract cesiune drepturi patrimoniale de autor

Buna ziua,

Sunt angajat al unei societati. In luna aprilie am incheiat un contract de cesiune drepturi de autor cu o alta societate, cu valoare bruta de 60.000 RON. Conform contractului in luna iulie urmand sa primesc valoarea neta a contractului- 54.000 ron. As dori sa stiu daca firma ar trebuit sa retina si alte contributii de tipul celor la somaj, pensie, sanatate? De asemenea in luna iulie urmeaza sa nasc si as dori sa stiu daca acest venit va fi luat in calcul in stabilirea indemnizatiei.
Va multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: PFA SANDU ADRIANA , Consultant managementul calitatii 17:38, 12 Iulie 2014
La stabilirea indemnizatiei se iau in calcul toate veniturile pe ultimele 12 luni.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul indemnizatie crestere copil corinadaniela corinadaniela In perioada 08.2009-07.2010 am obtinut urmatoarele venituri: - 15932 ron - venit contract de munca - 17973 ron - venituri incasate din contract drepturi ... (vezi toată discuția)
Calcul concediu medical cod 01 si prenatal cod 08 pentru februarie 2013 denisimona denisimona Buna ziua, Va rog sa ma ajutati la calculul salariului net pentru luna februarie 2013. De la 1 pana pe 15 feb. 2013 (11 zile lucratoare) am fost in concediu ... (vezi toată discuția)
Calcul indemnizatie crestere copil pentru lucrator in constructii nimenea nimenea Buna ziua! Conform OUG 114/2019 salariatii din domeniul constructiilor beneficiaza incepand cu data de 01.01.2019 de anumite beneficii( salariul minim 3000 si ... (vezi toată discuția)