Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Taxe contract cesiune drepturi patrimoniale de autor
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Taxe contract cesiune drepturi patrimoniale de autor

Buna ziua,

Sunt angajat al unei societati. In luna aprilie am incheiat un contract de cesiune drepturi de autor cu o alta societate, cu valoare bruta de 60.000 RON. Conform contractului in luna iulie urmand sa primesc valoarea neta a contractului- 54.000 ron. As dori sa stiu daca firma ar trebuit sa retina si alte contributii de tipul celor la somaj, pensie, sanatate? De asemenea in luna iulie urmeaza sa nasc si as dori sa stiu daca acest venit va fi luat in calcul in stabilirea indemnizatiei.
Va multumesc anticipat
La stabilirea indemnizatiei se iau in calcul toate veniturile pe ultimele 12 luni.