Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... CAS si CASS la contractul de cesiune drepturi de autor?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

CAS si CASS la contractul de cesiune drepturi de autor?

Buna ziua,

As dori sa stiu daca potrivit reglementarilor in vigoare un angajat care a incheiat un contract de cesiune drepturi de autor cu o alta societate- realizare program informatic pentru cea din urma, este nevoit sa plateasca CAS si CASS la valoarea contractului in conditiile in care oricum plateste aceste contributii ca si salariat la o alta societate?

Multumesc
Cititi informatiile de la adresa www.avocatnet.ro/content/for...
Multumesc pentru raspuns ! Contabila imi spunea insa ca de la 1 ianuarie 2014 ar fi fost ceva modificari si prin urmare chiar daca ai calitate de salariat ai obligativitatea de a plati CAS si CASS si pentru acest venit.