Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Stabilire salar conform ordinului 77/2011 in sectorul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Stabilire salar conform ordinului 77/2011 in sectorul bugetar prin aplicarea legii 285/2010

Salariat incadrat cu un salar intre grila minim si maxim , poate primi in anul 2014
salariul maxim?
OUG 103/2013, art. 1. - (1) In anul 2014, cuantumul brut al salariilor de baza/soldelor functiei de baza/salariilor functiei de baza/indemnizatiilor de incadrare de care beneficiaza personalul platit din fonduri publice se mentine la acelasi nivel cu cel ce se acorda pentru luna decembrie 2013 in masura in care personalul isi desfasoara activitatea in aceleasi conditii si nu se aplica valoarea de referinta si coeficientii de ierarhizare corespunzatori claselor de salarizare prevazuti in anexele la Legea-cadru nr. 284/2010 privind salarizarea unitara a personalului platit din fonduri publice, cu modificarile ulterioare