Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Verificare calcul salariu
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Verificare calcul salariu

Cu cca 1 an in urma am schimbat locul de munca. Incadrarea pe functie publica de executie s-a facut cu un coeficient de ierarhizare de 3,52 rezultand un salariu de baza de 1495 lei.
In urma verificarilor facute am sentimentul ca este un calcul gresit.
Daca poate cineva sa-mi explice pe inteles, ca de unde trebuia sa aflu informatii am plecat mai bulversata.
Cand s-a stabilit acel salariu , nu ati primit si o decizie ?
freeelis a scris:

Cand s-a stabilit acel salariu , nu ati primit si o decizie ?

Desigur, Dispozitia de angajare in urma concursului sustinut pentru postul de consilier.

Atunci trebuia sa contestati salariul stabilit .
Nu am contestat atunci si probabil nici nu mai pot contesta aceea dispozitie, dar doresc sa fiu sigura daca a fost facut calculul corect, pentru ca ulterior, din discutiile purtate cu serviciul de resurse umane se pare ca nu mai exista posibilitatea de marire pentru cazul meu (in conditiile in care colegii mei de birou au salarii mai mari)
rodyv a scris:

...din discutiile purtate cu serviciul de resurse umane se pare ca nu mai exista posibilitatea de marire pentru cazul meu (in conditiile in care colegii mei de birou au salarii mai mari)

Aveti salariul maxim care se poate acorda pentru functia dvs?

Care este motivatia lor pentru acest raspuns?