avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... raspuns cerere concediu!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

raspuns cerere concediu!

Buna ziua, as dorii sa stiu, in cazul unei cereri de concediu, in cat timp este obligat angajatorul sa-mi raspunda la aceasta ?
Vreau sa ma asigur din timp ca in perioada respectiva imi voi putea lua concediu de odihna !

Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:09, 12 Iulie 2014
Daca este vorba despre sectorul privat,procedura privind raspunsurile la solicitarile salariatilor trebuie sa fie prevazuta in reg.intern al angajatorului.

Legea in materie este aplicabila numai institutiilor si autoritatilor publice.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Raspuns la cerere scrisa ionutnitu ionutnitu exista obligatia angajatorului,privat,de a raspunde,intr-un timp anume unei cereri?Zilele de concediu de odihna,aferente vechimii in munca,le solicita ... (vezi toată discuția)
Casatorie jana22 jana22 Hristos a Inviat ,urmeaza sa ma casatoresc si as vrea sa stiu daca am dreptul la cele 5 zile de concediu dupa casatorie si daca acestea se pot lua in iulie ... (vezi toată discuția)
Diurna Kenji Kenji Buna ziua! As dori sa stiu si eu care este suma minima pe care trebuie sa o primesc de la angajatorul meu, cat timp sunt plecat in tara, ca diurna. Cu ... (vezi toată discuția)