Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... raspuns cerere concediu!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

raspuns cerere concediu!

Buna ziua, as dorii sa stiu, in cazul unei cereri de concediu, in cat timp este obligat angajatorul sa-mi raspunda la aceasta ?
Vreau sa ma asigur din timp ca in perioada respectiva imi voi putea lua concediu de odihna !

Multumesc anticipat!
Daca este vorba despre sectorul privat,procedura privind raspunsurile la solicitarile salariatilor trebuie sa fie prevazuta in reg.intern al angajatorului.

Legea in materie este aplicabila numai institutiilor si autoritatilor publice.