avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Elemente obligatorii contract prestari servicii pentru ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Elemente obligatorii contract prestari servicii pentru partener extern

Buna seara.

As dori sa inchei un contract de prestari servicii cu un partener extern. Firma mea, prestator, cea straina (UE) beneficiar. Care sunt elementele obligatorii in acest contract? Trebuie sa il traduc in engleza?

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Silvia Monica , utilizator 09:09, 27 Iulie 2014
~ Conținut șters la cerere ~
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract prestari servicii pfa - usa bv02peu bv02peu Buna ziua, sunt PFA in devenire, am oportunitatea de a lucra pentru o firma din USA ca web developer (informaticean, cod CAEN 6202), am inceput sa umblu si ... (vezi toată discuția)
Contract achitare servicii prestate online, plati restante marinfo marinfo Buna ziua, Colaborez de ceva cu o companie din Maria Britanie, prestari servicii online - remote, fapt pentru care primesc compensatie luna de luna fixa, eu ... (vezi toată discuția)
Pfa neplatitoare tva Alexandruhorea Alexandruhorea Buna ziua, Va rog frumos sa ma ajutati in urmatoarea problema. Sunt traducator autorizat. As dori sa inchei un contract de colaborare cu o firma din ... (vezi toată discuția)