avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 205 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concediu medical
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concediu medical

vineri, 27 iunie 2014 sotul meu s-a angajat la o firma,urmand sa inceapa lucrul de luni.. sambata, 28 iunie s-a accidentat la o mana, a suferit 2 interventii chirurgicale iar acum este in medical. as vrea sa-mi spuneti va rog daca are drept sa ia bani pt medical.mentionez ca pe CM e trecut "boala obisnuita", nu stiu de ce i-a trecut asa. din cate am vazut pe internet,la interventiile chirurgicale se plateste medicalul.se mai poate modifica medicalul? deja l-a dus la servici. astept raspunsul dvs. va multumesc anticipat !!
Cel mai recent răspuns: maridana1986 , utilizator 11:06, 24 Iulie 2014
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul salariu pentru concediu medical Linda Linda Am si eu o intrebare referitoare la plata concediului medical. Sunt in medical pentru doua saptamani, din cauza unei traheo-bronsite cu complicatii. Pe prima ... (vezi toată discuția)
Concediu medical Romanakovacs Romanakovacs Buna ziua , acum sunt in concediu medical din data de 22 oct.2018, am avut o interventie chirurgicala- fibrom uterin- boala obisnuita. In luna iunie am mai ... (vezi toată discuția)
Doua intervenții chirurgicale în doua săptămâni - cm Florinis Florinis Bună ziua, as dori un sfat în căzut meu, am suferit doua intervenții chirurgicale în doua săptămâni, una laparoscopic și una clasica, primul ... (vezi toată discuția)