Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concediu medical
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concediu medical

vineri, 27 iunie 2014 sotul meu s-a angajat la o firma,urmand sa inceapa lucrul de luni.. sambata, 28 iunie s-a accidentat la o mana, a suferit 2 interventii chirurgicale iar acum este in medical. as vrea sa-mi spuneti va rog daca are drept sa ia bani pt medical.mentionez ca pe CM e trecut "boala obisnuita", nu stiu de ce i-a trecut asa. din cate am vazut pe internet,la interventiile chirurgicale se plateste medicalul.se mai poate modifica medicalul? deja l-a dus la servici. astept raspunsul dvs. va multumesc anticipat !!
~ Conținut șters la cerere ~