Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Firma de constructii- nelamurire contract
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Firma de constructii- nelamurire contract

Buna , am o firma de constructii case de lemn si casa e deja aproape gata iar contractul nu sa semnat inca pe partea de structura de lemn daca nu il semnez risc ceva in cazul in care o sa se ajunga la un proces si mentionez ca intermediarul nu a vrut sa il semneze pina in faza finala iar acum fiind un blocaj de bani vrea sa il semneze banuiesc sa poata sa ma oblige sa o termin mai repede tin sa zic ca banii nu or venit tocmai la timp din partea intermediarului cum era prevazut in contract stiu ca nesemnind contractul nu pot recupera tva ca pierd acesti bani .

Dar daca il semnez care sunt avantajele mele si la ce riscuri imi asum pentru ca daca nu il semnez e obligat sa imi dea bani ca sa finalizez lucrarea iar daca il semnez si sunt obligat prin contract sa il termin el poae sa imi dea si teapa cu banii stiind ca are un contract la mina .

Va multumesc anticipat pentru toate sfaturile pe care le dati si ca ne ajutati.
Cred ca ar trebui sa mergeti cu problema dvs. la un avocat! Nu se prea intelege foarte bine ce anume doriti!
vreau doar sa stiu daca e bine sa semnez contractul sau nu e bine casa fiind deja in mare parte facuta
ilye6676, utilizator