Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Specialist sau Inspector SSM
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Specialist sau Inspector SSM

Buna ziua,
As dori sa fac un curs de perfectionare pentru a activa in domeniul securitatii si sanatatii in munca, dar nu stiu ce tip de curs e cel mai potrivit pentru a avea cat mai multe atributii pentru nivelul ocupational pe care il am de Tehnician Incercari Vehicule. Am absolvit un liceu tehnic cu profesia "Tehnician prelucrari mecanica".
Va multumeac!:)
Deoarece sunteti doar absolvent de liceu, puteti activa in domeniul SSM doar ca angajat in cadrul unei firme pe post de lucrator desemnat cu activitatea de prevenire si ptotectie sau lucrator in cadrul unui Serviciu extern de prevenire si protectie (SEPP). Pentru aceasta trebuie sa absolviti un curs in domeniul SSM cu durata de 80 de ore.