Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Modificare salariala iulie 2014
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Modificare salariala iulie 2014

In baza la HG 871/2013 se face modificarea cu 01.07.2014 la 900, de marirea cu 50 lei pot beneficia si ceilalti angajati ?
~ Conținut șters la cerere ~
giulia1975 a scris:

.... de marirea cu 50 lei pot beneficia si ceilalti angajati ?

Nu pot beneficia si ceilalti de aceasta majorare , decat daca la nivel de angajator exista reglementati coeficienti de ierarhizare aplicabili la salariul minim brut pe economie.
multumesc de raspuns, da avem stipulati coeficienti de ierarhizare prin CCM aplicabil la nivel de unitate
In acest sens, daca acestia sunt raportati la salariul minim brut pe economie , atunci si ceilalti salariati vor beneficia de majorare salariala.