Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare medicala
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare medicala

am 58 de ani
am 30 ani si 8 luni de munca
din acesti sunt 15 ani si 1 luna de Grupa 2
sunt bolnav si ma pot pesiona medical
Intrebare: nu stiu daca aceasta perioada este suficienta ca sa nu am penalizari. Nu stiu daca la aceasta situatie s-ar lua in considerare stagiul militar de 9 luni si facultatea de 5 ani, in asa fel incat sa rezulte un final de 30A8L+9L+5A=36Ani si 6 Luni.

Va multumesc
Indepliniti conditia de stagiu complet.
Nu aveti nevoie de stagiu potential.
Pensia va fi calculata ca si cea de limita de varsta.