Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Transmitere bilant 30.06.2014
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Transmitere bilant 30.06.2014

Bilantul la 30.06.2014 se semneaza si stampileaza, apoi se scaneaza, si balanta la 30.06.2014 la fel?
Bilantul la 30 iunie se depune similar ca si cel de la 31 decembrie.

Raportrile contabile la 30 iunie 2014, se depun în format hârtie si în format
electronic la registratura unitilor teritoriale ale Ministerului Finanelor Publice sau la
oficiile potale, prin scrisori cu valoare declarat, sau numai în form electronic pe
portalul www.e-guvernare.ro, având ataat o semntura electronica extinsa.
Formatul electronic al raportarilor contabile la 30 iunie 2014, continând
formularistica necesara si programul de verificare cu documentatia de utilizare aferent, se
obine prin folosirea programului de asisten elaborat de MFP, care este pus la dispoziia
entitilor gratuit, sau poate fi descrcat de pe portalul MFP, de la adresa
www.mfinante.ro.

[ link extern ]
Nu trebuie scanat nimic,nefiind un bilant, ci o raportare contabila. Urmati ce a spus colega mai sus.