Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... O persoana fizica poate studia acte din Arhivele ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

O persoana fizica poate studia acte din Arhivele Nationale ? exista anumite conditii sau interdictii ?

o persoana fizica poate studia acte din Arhivele Nationale ?
exista anumite conditii sau interdictii ?
Gasiti detalii aici
[ link extern ] /
În regulamentul oficial elaborat de către Arhivele Naționale ale României - pe care-l puteți consulta aici [ link extern ] .
Buna ziua, ma intereseaza sa stiu daca o copie de pe un registru agricol poate fi ceruta de orice persoana fizica sau este necesar ca aceasta sa se afle intr-un anumit grad de rudenie cu persoana fizica detinatoarea a terenului inscrisa in registrul agricol?