Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Poate Parchetul sa declare apel pentru reducerea ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Poate Parchetul sa declare apel pentru reducerea pedepsei inculpatului?

au existat cauze in care parchetul sa faca apel ca pedeapsa sa fie mai blanda? ex.am fost condamnat la 1 an 6 luni cu suspendare in iulie si parchetul a facut apel...inca nu stiu motivarea parchetului,poate ca a facut din cauza ca am fost condamnat iar eu am fost impacat cu perti? e posibil ca a facut apel ca sa se inceteze procesul? poate ca e de ras intrebarea mea dar ...cine stie...a fost o intrebare
Dupa expirarea termenului de apel dosarul va fi inaintat la instanta superioara care va judeca apelul si care va fi fixa termenul de judecata.
Va puteti interesa la arhiva instantei de fond cu privire la data inaintarii dosarului si ulterior dupa inregistrarea dosarului la instanta de apel, puteti studia dosarul la arhiva.
In plus puteti urmari pe portalul instantei de apel cand dosarul dvs. va fi inregistrat.
am fost la arhiva si mi au zis ca dosarul este la judecator pentru motivare....judecatorii sunt in concediu,poate ca nu ajunge dosarul la curte numai in septembrie?
puncuskaa a scris:

judecatorii sunt in concediu

:stunned::-/

de unde stiti ca sunt judecatorii in concediu??????
Cabinet individual de avocat „Petrescu C.”, Avocat
mi a zis angajata din arhiva