Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cerere de reexaminare introdusa de mai multe ori
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cerere de reexaminare introdusa de mai multe ori

buna ziua, as vrea sa stiu cum sa procedez daca am introdus o cerere de reexaminare amenda judiciara si un amic, sa ma ajute, mi-a introdus si el aceeasi cerere. Acum ce fac, sa o retrag pe una din ele ?multumesc
reunitile sau conexatile la solicitarea dvs se vor conexa
leona777 a scris:

buna ziua, as vrea sa stiu cum sa procedez daca am introdus o cerere de reexaminare amenda judiciara si un amic, sa ma ajute, mi-a introdus si el aceeasi cerere. Acum ce fac, sa o retrag pe una din ele ?multumesc

ridicati exceptia de litispendenta (civil) -. .se va trimite dosarul primei instante investite. si in penal si in civil , cererea este facuta de catre o persoana fara calitate procesuala, ar trebui respinsa,
Marian Bucur, Avocat