avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 194 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cerere de reexaminare introdusa de mai multe ori
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cerere de reexaminare introdusa de mai multe ori

buna ziua, as vrea sa stiu cum sa procedez daca am introdus o cerere de reexaminare amenda judiciara si un amic, sa ma ajute, mi-a introdus si el aceeasi cerere. Acum ce fac, sa o retrag pe una din ele ?multumesc
Cel mai recent răspuns: Marian Bucur , Avocat 16:02, 4 August 2014
reunitile sau conexatile la solicitarea dvs se vor conexa
leona777 a scris:

buna ziua, as vrea sa stiu cum sa procedez daca am introdus o cerere de reexaminare amenda judiciara si un amic, sa ma ajute, mi-a introdus si el aceeasi cerere. Acum ce fac, sa o retrag pe una din ele ?multumesc


ridicati exceptia de litispendenta (civil) -. .se va trimite dosarul primei instante investite. si in penal si in civil , cererea este facuta de catre o persoana fara calitate procesuala, ar trebui respinsa,
Ultima modificare: Luni, 4 August 2014
Marian Bucur, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Litispendenta vs conexitate goldfish goldfish buna seara! va rog sa-mi spuneti care este difernta dintre conexitate si litispendenta in materia civila.:\"> merci (vezi toată discuția)
Cerere anulata, am depus o noua cerere, se face conexarea dosarelor? Mihai4465 Mihai4465 Buna ziua, avem nevoie de parerea si sfaturile dumneavoastra. Mama mea a introdus o actiune civila care a fost anulata pentru ca spune judecatorul, nu am fi ... (vezi toată discuția)
Doua dosare in instanta pt acelasi obiect.ce este de facut? gloriprest gloriprest Va salut cu drag.Prietena mea a mai facut o gresala.A trimis la judecatorie prin posta o actiune judecatoreasca fara confirmare de primire si a urmarit pe sait ... (vezi toată discuția)