Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Recuperare bani polita RCA
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Recuperare bani polita RCA

Buna seara,
In urma cu 3 saptamani am vandut o masina si am optat pentru a nu pastra numerele de inmatriculare. In incercarea de a recupera suma aferenta restului de termen de valabilitate a politei de asigurare (aprox 11 luni), m-am lovit de refuzul companiei de asigurari de a-mi returna banii pana la momentul in care prezint dovada radierii sau copia cartii de identitate in care este mentionat noul proprietar.
Totusi, pe [ link extern ] ?

Va multumesc!
Vedeti acest subiect deja discutat:
www.avocatnet.ro/content/for...