avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 675 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Cine are competenta sa verifice salariile?
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Cine are competenta sa verifice salariile?

asi dori sa stiu cine poate verifica legalitatea si corectitudinea salariului functionarilor publici din administratia publica .mentionez ca sa facut o sesizare catre ANFP (agentia nationala a functionarilor publici) iar raspunsul a fost ,nu este de competenta noastra.
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Petre Enache , Avocat 12:50, 5 August 2014
curtea de conturi

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Itm-ul nu are dinti pentru bugetari ? Faulkner Faulkner Buna ziua ! Va multumesc pentru activitatea pe care o efectuati . Cazul meu : in urma cu trei luni am solicitat eliberarea unei adeverinte cu sporurile la ... (vezi toată discuția)
Concursuri desfasurate legal? mihaicalinescu2005 mihaicalinescu2005 În data de 03 decembrie 2009, Curtea Constituțională a României, a emis decizia nr. 1629/2009, referitoare la excepția de ... (vezi toată discuția)
Cine organizeaza concursul pentru ocuparea unui post vacant de secretar comuna? bogdanmarinela bogdanmarinela Cine organizeaza concursul pentru ocuparea unui post vacant de secretar comuna si ce trebuie sa faca Primaria? (vezi toată discuția)