Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Cine are competenta sa verifice salariile?
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Cine are competenta sa verifice salariile?

asi dori sa stiu cine poate verifica legalitatea si corectitudinea salariului functionarilor publici din administratia publica .mentionez ca sa facut o sesizare catre ANFP (agentia nationala a functionarilor publici) iar raspunsul a fost ,nu este de competenta noastra.
Va multumesc.
curtea de conturi