Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Convietuirea in scara de bloc de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Convietuirea in scara de bloc de proprietari

Ufff, caldura mare ... cu efecte negative.
Avem un vecin de scara de bloc, proprietar de apartament, care traieste singur. E destul de tanar. Cand iese din casa, e imbracat decent, curat (si pentru munca-costumatie ceva de paza si ordine, si pentru oras), chiar lasa o urma de deodorant .:sorry:.. Dar, in dreptul usii lui, cand treci pe scara ... scuzati-ma PUTE ca la o cocina de porci #-o. Nu stim ce are prin casa, dar si cu caldurile astea ... I s-a spus X-(, i s-au lipit afise pe usa sa spele, sa curete ca sa nu mai miroase .... nimic. Ce alte proceduri putem aplica pentru a-l obliga "legal" sa faca curat in proprietatea lui =D> incat sa elimine mirosul deranjant pentru toti vecinii
?!
Sesizati oficial autoritatea de sanatate publica
Sesizare la Primarie - serviciul igiena comunitara, sesizare la Inspectia sanitara de stat.