Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Recent ANAF a publicat lista societatilor cu datorii (la stat dar si altele).
La unitatea la care am lucrat - la rubrica observatii - este precizat "in executare silita".
As dori sa stiu ce inseamna acest lucru si mai ales in ce masura voi fi eu afectat avand in vedere ca nu mi-am recuperat salariul pe aproape 2 ani.Actiunea in instanta pe care as fi vrut sa o incep, este afectata de aceasta noua stare a angajatorului?
Probabil se va ajunge la insolventa si veti fi inscris cu prioritate ca actual salariat neplatit in tabelul creditorilor urmand sa va primiti banii, daca vor exista acesti bani, daca nu, nu.