Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... RECUPERARE TAXA AUTO
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

RECUPERARE TAXA AUTO

Daca am platit taxa auto pentru prima inmatriculare a unei masini cumparata in Romania dar adusa de afara in luna iulie 2014 pot cere recuperarea ei?multumesc.
Nu . Doar cei care au achitat taxele intre anii 2007-2013. Cu conditia sa fie inca proprietari . O gaselnita a guvernului din care reiese inca o data buna lui credinta .
Multumesc.Corect era sa se specifice acest lucru si in textul pe care l-am gasit si l-am postat mai sus :(