Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general CAEN SRL cu activitate prestari servicii contabilitate ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

CAEN SRL cu activitate prestari servicii contabilitate primara.

Buna ziua,
Ma ajuta cineva va rog cu un cod CAEN pentru a putea presta servicii de contabilitate primara?
Infiintez o societate noua pentru prestari servicii contabilitate, am diploma de economist insa nu sunt membru CECCAR. Am auzzit ca exista un cod CAEN in afara de 6920, care este pentru audit si expertiza.
Pot folosi 7022 ?
Va multumesc mult pentru un raspuns detaliat.

Cu stima.
7022 - Activitati de consultanta pentru afaceri si management. Puteti utiliza acest cod CAEN, insa veti plati 16% impozit, nu 3% (cred ca este bine de stiut). Activitatea de consultanta este singura pentru care se plateste 16% impozit. Nu cred ca este ok sa facturati audit si expertiza, mai degraba consultanta si asistenta tehnica...