Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Trecere la norma de venit la inregistrare I.I.
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Trecere la norma de venit la inregistrare I.I.

Buna ziua ,am o intrp .ind . cd caen 3832 recuperarea materialelor reciclabile sortate , cei de la finante m-au trecut la norma de venit va rog sa imi spuneti daca este corect.Multumesc.
aivilale a scris:

Buna ziua ,am o intrp .ind . cd caen 3832 recuperarea materialelor reciclabile sortate , cei de la finante m-au trecut la norma de venit va rog sa imi spuneti daca este corect.Multumesc.

Nu putem sti daca este corect. Dumneavoastra cum v-ati inregistrat? Ati bifat casuta de norma de venit? sigur aveti 3832? 3832 nu figureaza la norma de venit. Aveti un singur CAEN?

Saptamana trecuta am avut un caz in care cineva s-a declarat intr-un fel iar fiscul l-a inregistrat altfel (bifase norma de venit si a fost inregistrat in sistem real desi avea dreptul sa se inregistreze cu norma de venit). Erori pot exista.