Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... URGENT - Penalizare 30% din salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

URGENT - Penalizare 30% din salariu

Lucrez la o firma privata. Patronul mi-a comunicat ca ma penalizeaza 30% din salariu pe trei luni pe motiv ca a auzit ca am vorbit urat de el. Poate face asa ceva? Cum pot contesta asa ceva?
~ Conținut șters la cerere ~
Va multumesc. Mai revin daca mai am nelamuriri. Acum mi-a spus ca 10% la pe 3 luni.... ca se va face chemare ca Comisia de disciplina. Dar penalizarea oricum o iau pentru ca toti cei din comisie si reprezentantul salariatilor sunt .... nu pot spune. As vrea sa pot spune tot, dar nu pot. Asa este in Romania.

Va multumesc inca o data.
~ Conținut șters la cerere ~