avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 334 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Alocatie europeana student, 21 de ani
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Alocatie europeana student, 21 de ani

Lucrez in italia cu contract de munca.Am o fata de 21 de ani care e studenta in Romania.Are dreptul la alocatie europeana la aceasta varsta?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:41, 29 August 2014
Pentru un raspuns cat mai exact va puteti adresa:
- Agenţiei Naţionale pentru Plăţi şi Inspecţie Socială (ANPIS)
Adresă e-mail : anps@prestatiisociale.ro

sau

- INPS (Istituto Nazionale della Previdenza Sociale)
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lamurire alocatie copii italia dana_banica2000 dana_banica2000 Am depus actele pentru alocatie europeana in 20.07.2014. Dosarul a fost predat ,la oficiul din Italia, la data de 30.07.2014 contractul meu de munca a incetat ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. va rog sa imi spuneti care sunt demersurile pe care ... criss.m criss.m Buna ziua. Va rog sa imi spuneti care sunt demersurile pe care trebuie sa le faca o persoana pentru a putea sa isi recupereze documentele care atesta faptul ... (vezi toată discuția)
Recuperare anii lucrati Radulescu Constantin Radulescu Constantin Buna ziua. Cum pot obtine o adeverinta din care sa rezulte ca am lucrat in Italia pe perioada 2001-2011 si am contribuit la plata pensiei? (vezi toată discuția)