Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Alocatie europeana student, 21 de ani
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Alocatie europeana student, 21 de ani

Lucrez in italia cu contract de munca.Am o fata de 21 de ani care e studenta in Romania.Are dreptul la alocatie europeana la aceasta varsta?
Pentru un raspuns cat mai exact va puteti adresa:
- Agenţiei Naţionale pentru Plăţi şi Inspecţie Socială (ANPIS)
Adresă e-mail : anps@prestatiisociale.ro

sau

- INPS (Istituto Nazionale della Previdenza Sociale)
[ link extern ]