Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... competenta in solutionarea cauzei
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

competenta in solutionarea cauzei

Buna seara!
Avand in vedere ca de curand s-a modificat art. 9 alin. (3) din Ordonanţa Guvernului nr. 2/2001 privind regimul juridic al contravenţiilor, in sensul ca organul de executare sesizeaza instanta de judecata in vederea inlocuirii amenzii cu munca in folosul comunitatii, care este de fapt aceasta instanta, tribunalul sau judecatoria? Multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
multumesc!